Grudzień to jedyny miesiąc, który lubię spośród miesięcy jesiennych i zimowych. Główną zasługą jest oczywiście przedświąteczna atmosfera i wszystko co z nią związane. Dlatego przygotowałam dla Ciebie 14 propozycji, jak ciekawie spędzić przedświąteczny czas w Warszawie. Większość punktów na pewno zrealizuję w tym roku – mam nadzieję, że ty też 🙂 Co zamierzam robić w Warszawie w święta?

Co robić w Warszawie w święta i okresie świątecznym na mieście?

1. Iluminacja na rynku Starego Miasta

Adres: Rynek Starego Miasta

Cena: bezpłatne

Co roku rynek Starego Miasta w Warszawie zamienia się w magiczne miejsce, na którym królują świetlne iluminację i 27 metrowa choinka. Bezsprzecznie to najbardziej zatłoczone miejsce w grudniu, ale naprawdę warto zobaczyć dekorację zarówno na rynku, jak i wzdłuż całego Krakowskiego Przedmieścia i Nowego Światu.

2. Ogród Świateł „Piotruś Pan” w Powsinie

Adres: ul. Prawdziwka 2, Powsin – wystawa czynna od godziny 16

Cena: dzieci do 3 roku życia -1zł, bilet normalny: w tygodniu , weekend: 33zł, bilet normalny w tygodniu 28zł, ulgowy weekend: 28zł, ulgowy w tygodniu: 23zł, bilet rodzinny weekend: 27zł/osoba, bilet rodzinny w tygodniu: 23zł/osoba

Propozycja z myślą o najmłodszych. Efektowne świetlne instalacje nawiązujące do doskonale znanej wszystkim bajki przenoszą dużych i małych do krainy Nibylandii.

3. Królewski ogród świateł

Adres: Stanisława Kostki Potockiego 10/16

Cena: poniedziałek – czwartek: bilet normalny 20zł, ulgowy 5zł. Piątek – niedziela: bilet normalny 40zł, ulgowy 10zł. Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny

Kolejna propozycja związana z błyszczącymi światełkami i przepięknie wykonanymi dekoracjami. Tym razem wybierając się na wycieczkę na Wilanów możesz przekonać się, jak prezentuje się pałac w wersji świątecznej.

4. Flora Point i ich świąteczna kraina

Adres: ul. Mrówcza 212

Cena: bezpłatne

To moje ulubione miejsce 🙂 Co roku wybieram się tam z synem, by obejrzeć śpiewające renifery oraz przepięknie przygotowane dekoracje na choinkach i stołach. Do tego można kupić naprawdę fajny ozdoby choinkowe i dekoracje do całego domu.

5. Wielka fabryka Elfów

Adres: Stadion Narodowy w Warszawie, Al. Księcia J. Poniatowskiego 1

Cena: od 55zł

Kolejna propozycja dla dzieciaków, które nie mogą doczekać się spotkania z św. Mikołajem. Elfy oprowadzają dzieciaki po swojej magicznej fabryce, w związku z tym pociechy mogą poznać sekrety powstawania zabawek.

6. Jarmark Bożonarodzeniowy na Barbakanie

Adres: Barbakan, Warszawa – obok kolumny Zygmunta

Cena: bezpłatne

Niewątpliwie kolejny powód do tego, by zwiedzić warszawską starówkę. Ze względu na bliskość rynku od razu możesz zrealizować 2 punkty z listy 😉

Z pewnością godne uwagi są też atrakcje, które można wykonać w domowym zaciszu. I to nie tylko w Warszawie, ale na całym świecie 😉

7. Obejrzyj świąteczny film

Holiday, Kevina czy Grincha znają wszyscy. Osobiście polecam „Gwiazdka w śnieżnej kuli” – bardzo lekki i nie wymagający zbyt wiele 😉

8. Przeczytaj świąteczną książkę

Polskie autorki naprawdę świetnie radzą sobie z tym tematem, dlatego książki Joanna Szarańskiej czy Gabrieli Gargaś to absolutny świąteczny must have.

9. Tańcz do świątecznych piosenek

Playlistę – z pewnością ponadczasowych – świątecznych piosenek znajdziesz na moim kanale youtube.

10. Zrób/kup i wypij zimową herbatę lub gorącą czekoladę

Możesz to zrobić podczas wizyty w którymś miejscu (we Flora Point jest pyszna czekolada 😉 ) albo zrobić samemu w domowym zaciszu. Bezsprzecznie to dobry pomysł na zakończenie zimowego spaceru.

11. Upiecz pierniczki

12. Ubierz choinkę

13. Zorganizuj świąteczną sesję zdjęciową

Od zeszłego roku – po pewnym nieprzyjemnym incydencie – sama robię zdjęcia swojemu synowi. Dzięki temu mam piękne zdjęcia swojego syna, na których mogę obserwować jak się zmienia. Jeśli nie umiesz sama robić takich zdjęć, wystarczy że w internecie znajdziesz ofertę od fotografów. Obecnie jest w czym wybierać 😉 Przy okazji zdjęcia możecie wykorzystać do stworzenia spersonalizowanych prezentów pod choinkę dla dziadków lub rodziców.

14. Pokoloruj święta z kolorowankami

Kolorowanki są dla dużych i małych, dlatego uważam, że to też ciekawy sposób na wspólne spędzenie czasu i zawiązywanie więzi w rodzinie.

Na koniec przypomnienie, że święta TO CZAS WYPOCZYNKU, zwolnienia. Dlatego wrzuć na luz i ciesz się tym czasem. Nie musisz robić wszystkiego – zrób to, co Ci sprawia najwięcej radości. Wiesz już, co robić w święta w Warszawie, ale wiem też, że inne miasta również oferują wiele atrakcji.

I jeszcze małe przypomnienie na zakończenie:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *