Bardzo chwalę twórcę siłowni plenerowych. Nie wiem kto na to wpadł, ale zrobił kawał dobrej roboty. Będąc niemal codziennie w parku mijam siłownię plenerową. A na niej zawsze ktoś jest. Dzieci, młodzież, dorośli, a także emeryci. Najfajniej jest patrzeć, jak dzieci ćwiczą z dziadkami i – co ważniejsze – mają przy tym frajdę. Dlatego postanowiłam stworzyć dla Was wpis z krótkim instruktażem. Co i jak można ćwiczyć na siłowni plenerowej.

Jak każdy trening zaczynamy od rozgrzewki. Jeśli na siłownię musicie iść przynajmniej 5 minut, to szybki chód wystarczy za rozgrzewkę. A jeśli siłownię macie pod nosem, to zacznijcie od 10 minut na orbitreku. To również dobry trening cardio, jeśli nie lubicie biegania, ale chcecie spalić troszkę tłuszczyku 😉

A co dalej? Dalej zależy od tego, nad którą partią mięśniową chcecie popracować. To teraz przyszedł czas na szybki przegląd ćwiczeń:

Ćwiczenie na mięśnie nóg

Ćwiczenie na talię:

Ćwiczenia na mięśnie rąk:

Wioślarz to również bardzo dobre ćwiczenie na mięsień najszerszy grzbietu czyli na ładnie wyrzeźbione plecki 🙂

Podczas wyciskania pracują nie tylko mięśnie rąk, lecz również klatki piersiowej.

Tych kilka ćwiczeń tworzy w sumie dobry trening obwodowy (jeśli wszystkie ćwiczenia połączycie jedno po drugim i powtórzycie 3-5 razy) oraz trening ogólnorozwojowy. Siłownia plenerowa zapewnia więc idealny wstęp do aktywności fizycznej dla osób początkujących.

Na koniec oczywiście nie możemy zapomnieć o rozciąganiu:

Jeśli dobrze wykonacie swój trening, zapewne będziecie wyglądać po nim tak:

Jednak gwarantuje Wam, że zmęczenie minie, ale satysfakcja zostanie 🙂

Tak jak ostatnio zachęcam Was do wypróbowania zaproponowanych przeze mnie ćwiczeń. A gdy je wykonacie i będziecie się nimi chwalić w social mediach koniecznie zastosujcie oznaczenie #trenujezfitnessdorota . Chętnie zobaczę, jak sobie radzicie 🙂

P.S. Jeśli wolicie ruchome obrazki, obejrzycie przykładowy trening na youtube 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *