Gorszy dzień i brak chęci na trening? To się może zdarzyć każdemu. Jeśli nie wierzysz, to sprawdź, co na temat aktywności fizycznej sądzi blogerka Agnieszka Świetlik znana lepiej jako Life Managerka.

Moja ulubiona aktywność to…

Joga!

Jak często ćwiczę?

Staram się codziennie chociaż 15 minut, a kilka razy w tygodniu 30-60 minut.

Do treningu motywuje mnie…

Potrzeba dobrego samopoczucia i bycia zdrową.

Najlepiej ćwiczy mi się gdy…

Jestem sama w domu, nie jestem ani głodna, ani najedzona, mam spokój i ciszę.

Ulubione miejsce do ćwiczeń…

Mam w mieszkaniu swój „jogowy kącik” obok dużej szafy z lustrem, w którym mogę podpatrywać, czy poprawnie wykonuję asany.

Po treningu czuję się…

Bardziej elastyczna, to bez względu na to, co danego dnia robię. A wszystko inne jest uzależnione od wykonanych asan, niektóre dodają energii i motywacji do działania, inne relaksują i wyciszają.

Moje dodatkowe ulubione aktywności to:

Taniec, slow jogging, squash, rolki i rower (rekreacyjnie).

Ćwiczę od…

Jogę od 1,5 roku.

Moje rady dla osób, które chcą być aktywne:

Kluczowe według mnie jest znalezienie aktywności dla siebie. Takiej, która będzie sprawiać przyjemność, przynosić oczekiwane efekty i do której nie będzie trzeba się zmuszać. Wiadomo, że każdy może mieć gorszy dzień, tydzień lub nawet miesiąc, ale to musi być coś, do czego zawsze chętnie wracamy. Druga bardzo ważna rzecz to znalezienie w sobie motywacji wewnętrznej, która nie będzie uzależniona od czynników niezależnych od nas (np. pogody, obecności koleżanki na zajęciach w klubie fitness) i która będzie stała, a nie nawiązywała do jakiegoś momentu w roku (postanowienia noworoczne, odchudzanie do bikini itp.). Ta potrzeba ruchu musi wynikać z naszego głębokiego przekonania, że to jest dla nas dobre i potrzebne w codziennym życiu, teraz i zawsze.

 

Agnieszce bardzo dziękuję za gościnną wypowiedź. Koniecznie zajrzyjcie na jej bloga www.lifemanagerka.pl oraz na jej kanał na youtubie 🙂 Już wkrótce przepytam kolejnych blogerów na temat ich ulubionych aktywności, więc bądźcie czujni 🙂

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *